Reference

Titulek: Re: Děkujeme Katko Vložil: Pavla Kozelská Datum: 09.11.2015

Nádherný příběh! Fandim Vám, at dělá radost

Titulek: Na jezdectví není nikdy příliš brzy :) Vložil: Zuzka a Eliška Datum: 20.01.2015

Ke Katce začala moje dcera Eliška chodit ve věku necelých tří let. Katku i "svou" kobylku Hilary si hned zamilovala.
Je skvělé, že i když Katka pracuje s takhle malým dítětem, jde opravdu o trénink a ne jenom o vožení dítka na koníkovi jako na pouti... Katka dokázala dceru přátelsky zaujmout a přitom si u ní vybudovat respekt. Je vidět, že se Eliška zlepšuje a že lekce, ač jsou vzhledem k věku dítěte kratičké, mají vzestupnou obtížnost. Lekce jsou pestré, takže Katka dokáže Elišku plně zabavit, ačkoliv to je s naším hyperaktivcem úkol takřka nemožný :)
Navíc Katka Elišku učí i to, že je třeba se o koníka i starat - že jde o celkový přístup, ne jen o to si vozit zadeček...Což v jiných stájích také nebylo standardem...
Obdivuji Katčinu trpělivost a ráda a s klidnou duší jí svěřuji Elišku do výcviku. Věřím, že kdybych já sama v dětství dostala podobnou jezdeckou péči, jistě bych dnes jezdila jinak (a tudíž i jinde a na něčem jiném :) ) než je tomu dnes.

Katko, držím palce do tvé další jezdecké práce a přeji pevné nervy na Elišku i další malé jezdce. A všem rodičům vřele doporučuji...

Zuzka H.

Titulek: :-) Vložil: AH Datum: 30.11.2014

Zatim s Katkou trenujeme kratce (a sporadicky :-)), ale s pristupem jsem moc spokojena. Ocenuju, ze se sama stale vzdelava a vylepsuje sve metody. Ma idealni pristup pro nekoho, kdo potrebuje zvednout sebevedomi - zadne rvani, vse vysvetli, pripadne ukaze. Navic umi pochvalit! :-) tak snad to s nama nebude mit moc tezke a budeme se casem zlepsovat! Dekujeme ;-)

Titulek: Zaříkávačka koní i lidí :) Vložil: Péťa N. Datum: 23.11.2014

Káťu jsem poznala před několika lety, od té doby mě naučila mnoho o koních - o koních dovede povídat celé hodiny velmi uchvacujícím způsobem. Vždy mi vše dokázala vysvětlit, a že to leckdy se mnou neměla jednoduché :) Líbí se mi její přístup ke koním i žákům. Před Káťou jsem měla jednu trenérku, která mě učila práci ze země nějakým svým stylem. Když si mě vzala do parády Káťa, nedá se to ani srovnávat. Káti přístup je prostě senzační. Za několik málo hodin mi vysvětlila tolik věcí, co mi předchozí trenérka ani nevysvětlila nebo jen z části. Na Kátě se mi velmi líbí, že rozumí koním. Chápe jejich myšlení a proto koníci i žáci v její péči dělaji beze stresu velké pokroky a vše probíhá přirozeně. Líbí se mi, že je Káťa upřímná a řekne vše narovinu! Vážím si ji jako skvělého člověka i jako fantastické trenérky.
Jen co to bude možné, pozvu si ji k nám na sever na celodenní trénink :)

Titulek: Spolupráce s Kačenkou Vložil: Scarlet a Johča Datum: 20.11.2014

S Kačkou jsme se seznámily, když jsme naše kobylky (tedy, kobylky mojí dcery Johany) přestěhovaly z minulého ustájení do Zaječic. Hláska, ČT 16 let, byla z minulého ustájení a z nového stáda a prostředí tak vyplašená, že se nedala skoro odchytit ve výběhu, natož s ní začít nějakým způsobem pracovat.. :-( Naštěstí Johaně Kačenka nabídla pomoc a díky tomu je teď Hláska naprosto spolehlivý koník pod sedlem a to jak na jízdárně, tak v terénu... :-) Co se týče mě, chtěla jsem si splnit svůj sen z dětství a pořídit si svého vlastního koníka. To se mi podařilo na jaře (díky Kačce a Pétě Šnajberkové), kdy jsem si koupila svoji frískou kobylku Fem. Jelikož jsem naprostý začátečník, Kačka se mnou začala pracovat naprosto od nuly.. S Fem pracuji zatím jen ze země a díky Kačence, si myslím..., děláme trošku pokroky. Ale pořád máme co zlepšovat a v čem pokračovat.. A snad, tedy doufám..., nás bude Kačenka brzy trénovat i v ježdění. Vím, Kačí, záleží jen na mě... ;-)
Pokud někdo shání trenéra, mohu Kačku stoprocentně doporučit. A vůbec nezáleží na tom, jestli je začátečník nebo pokročilý jezdec...
Kačko, moc ti za všechno s Johy děkujeme.... Jsi báječná trenérka a úžasný člověk...


Titulek: Spolupráce s Katkou Vložil: Bára Datum: 01.10.2014

Katčiných služeb jsem začala využívat v červenci. Po několika letech neježdění jsem se rozhodla znovu začít a dát svému životu nějaké nové naplnění. Začala jsem si tedy hledat nějaké ježdění a domluvila si první schůzku s majitelkou krásného staršího valáška. Jak moc jsem se těšila, tak jsem si po prvním neposlechnutí koníka přála být pryč. Byla jsem zklamaná a naštvaná sama na sebe, jak jsem to vše mohla zapomenout. Rozhodla jsem se s tím ale něco dělat a nevzdávat to hned po prvním neúspěchu. Říkala jsem si, že si to vše oživím a ono to zase půjde. Našla jsem si Katku a domluvila si první lekci. Naše první společná lekce byla skvělá, Katka je velmi chápavá a trpělivá. Vše dokáže výborně vysvětlit a za každou správně provedenou maličkost chválí, což se mi moc líbí. Z každé lekce si odnesu něco nového. Mezitím jsem si našla i ježdění, takže můžu nové věci hned praktikovat a zlepšovat se :) Oceňuji také prostředí, kde Katka působí, moc ráda si zajezdím na upravené pískové jízdárně pod dohledem tak pohodového trenéra. V místě, kde jezdím pískovku nemáme, o to víc ji ocením při lekcích s Katkou :) Možná si mnozí zkušení jezdci říkají, že takové služby nepotřebují, ale vždycky se najde něco, v čem se můžeme zdokonalovat :)

Titulek: Tréninky Vložil: Terka Datum: 29.09.2014

Ráda bych poděkovala Kátě a zároveň ji doporučila všem, co váháte nad výběrem té správné osůbky, která vám pomůže se správným přístupem ke koni i s jezdeckými schopnostmi :) Já si dlouho nebyla jistá, jestli chci jezdit pod dohledem trenéra, bála jsem se hlavně jaký bude jeho přístup ke koni i ke mě, ale když jsem narazila na tyto stránky a přečetla si jaký přístup Káťa praktikuje, byla jsem rozhodnutá a rozhodně toho nelituju. Za těch pár hodin, co jsem zatím měla, jsem se naučila spoustu věcí a to nejenom ze sedla, ale i ze země, z každé hodiny si něco odnesu. Nemusím se bát zeptat se na cokoliv, všechno je mi hned srozumitelně vysvětleno. Takže ještě jednou děkuju a těším se na další hodiny :)

Titulek: Tom Ket Vložil: Rena Datum: 21.07.2014

s Katkou jsme navázali spolupráci před rokem a čtvrt. S Tomem jsme si v tu dobu už moc nerozuměli, časté zakopávání, kroucení pod sedlem, lekání, rolování....... po 3 leté pouze jsem opět začli trénovat a já jsem si začla uvědomovat, že problém není v koni, ale ve mě. No zkuste si UVOLNĚNÝ cval po louce s kolíkem v zádech :)) začli jsem úplně od začátku od základů. Můj kůn nemohl být uvolněný, když jsem nebyla uvolněná já. Spousta trenérů vám dává jen úkoly a cviky a je jim úplně jedno jestli jste u toho v křeči nebo ne. Uvolněný jezdec je základ a my se k němu vracíme i několikrát za hodinu, protože bez toho se nedá hnout z místa. Katka se snaží vše přizpůsobit hlavně koni, aby se cítil s námi dobře a nebral jízdárnu jako trest, ale zábavu i pro něj, aby mu jezdec na hřbetě nepřekážel, ale naopak pomáhal. Dříve jsem byli naučeni, prostě to uděláš, po dobrém nebo po zlém, ted se snažíme, aby Tom všechno chápal a pracoval, protože chce on sám ne protože musí, jinak dostane. Bič jsme začli používat, jako pomůcku pro lepší plnění úkolů, ne jako nástroj na trestání. Myslím si, že od té doby co nám Katka pomáhá si spolu užíváme společné chvíle pod sedlem oba. Těšíme na další společné hodiny. Zdraví Rena a Tom

Titulek: Tom Ket Vložil: Koně a jezdci Datum: 24.07.2014

René a Tome,
jsem moc ráda, že jsem pomohla. Radost mi dělají nejen vaše jezdecké pokroky (a že jsou velké!), ale především to, jak jste dokázali spolu zabojovat a přes veškeré zdravotní a jiné nástrahy se nevzdáváte!!!
I já se těším na další lekce s vámi! ;-)

Titulek: ....po společné roční práci Vložil: Tereza a Camey Datum: 18.07.2014

Chtěla bych touto cestou poděkovat a třeba i dát inspiraci někomu kdo hledá pomoc :) kobylu mám už dlouho a zvládly jsme spolu spoustu hubertů, parkurů a věcí na které ráda vzpomínám, ale když se na to kouknu zpětně, tak to byla hrůza....Ježdění bylo o tom dokázat že já mám pravdu a že bude po mém. Teď díky Tobě, Katko, se můj vztah a přístup změnil, s kobylou pracujeme společně a jedna druhé se snažíme práci usnadnit a zpříjemnit... Začaly jsme od začátku a určitě se to vyplatilo!! :) takže obě Ti moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci :)

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Přidat nový příspěvek

TOPlist