O MNĚ

Když jsem v roce 2009 složila jezdeckou licenci, netušila jsem, že se jednou mé sny stanou skutečností. Když člověk dělá to, co ho baví, je v tom dobrý, a když jste v něčem dobří, baví vás to! Licence instruktora jezdectví mi umožňuje skloubit mé dvě životní vášně – lásku ke koním a osobní růst lidí. Možnost spolupráce s Alison Robbins mi dala možnost ještě více porozumět koním a magisterské studium andragogiky zase lidem.

Tyto stránky jsem založila proto, abych mohla nabídnout širší veřejnosti své zkušenosti a dovednosti týkající se jezdeckého umění a celkové práce s koňmi. V průběhu svého „koňského života, kdy jsem procházela různými stájemi a setkávala se s různými lidmi, jsem ve svém okolí často slýchávala věty typu: „Kolik ti je, že neumíš stát?!“, „Ježiši, to jsi nikdy neviděl(a) sedlo?!, „Co se bojíš, proč se lekáš...?!, „To můj kůň se trhá!, „To můj kůň je nenaložitelný., „To můj kůň na loukách jen cválá a pořád se mnou někam prchá., „Ať ho tahám, jak chci, můj kůň pořád běží.“ apod.

Vždy jsem přemýšlela, jak je možné, že nemám podobné starosti jako oni. Zajímalo mě, jak je možné, že koně, které nějaký čas jezdím, nic takového nedělají. Začala jsem se o to více zajímat, sledovat, jak se lidé ke koním chovají, a hledala jsem rozdíly mezi jejich chováním a chováním mým. Zjistila jsem, že to, co považuji za přirozené a samozřejmé, ostatní často ani nenapadne. 

Když se mě někdo z přátel ve stáji na něco zeptal a moje rada mu byla nápomocná, dělalo mi to neskutečnou radost. Bylo to pro mě dvojité štěstí – kůň byl spokojen, že člověku rozumí a člověk měl radost, že kůň poslouchá. Začala jsem si uvědomovat, že to je to, co chci v životě dělat, baví mě to a naplňuje. Mým cílem je pomáhat lidem porozumět si se svým koněm.

 

SPOLUPRÁCE

Filozofie mého ježdění se odráží v klasickém jezdectví, které má kořeny již v daleké historii. Kůň je kůň a jezdec je jezdec - nezáleží na tom, jaké máte sedlo, otěže, chrániče, uždění - vše má jedny kořeny a to v klasické španělské drezuře. Na té stojí celé jezdectví. Příprava koně ze země, jeho obsednutí a následné přiježďování, které je závislé na cílech jezdce. To je celé :)

Ráda pomáhám lidem, kteří berou svého koně jako partnera, mají ho rádi a záleží jim na jeho fyzické i psychické pohodě. Pokud takový člověk jste, máte skoro vyhráno a ten zbytek už spolu doladíme :)

TOPlist